Cehalet diz boyu. Ne dizi gırtlağımıza kadar cehalete batmışız. Bilime inanmak yerine böyle uydurmaların peşinden gözü kapalı gidiyoruz. Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı(!) taşı çıkaramıyor. Bundan birkaç yıl önce annesine kızıp Kur’an’ı yırtan kızın ibretlik görüntüsü forumlara düşmüş, ardından e-maillerle bu görüntü yayılmış ve resmi gören çoğu kişi buna inanmıştı. Şaşmamak gerekir. Bilimden öyle uzak bırakılmış bir toplumuz, bilimin ışığına değil böyle uydurmalara inanmaya o kadar meyilliyiz ki…

Bu uydurmalardan biri şöyleydi: Müzik dinleyen bir genç kızın annesi Kur’an okur. Buna sinirlenen genç kız Kur’an’ı yırtar. Akabinde çok hızlı bir ters evrime uğrayarak fareleşir. Ecüş bücüş şöyle olur:

Kuranı Yırtan Kız Hızlı Bir Ters Evrim Geçirir

Zaman geçer, bu resmin İngiltere’de bir müzedeki balmumu heykellerden biri olduğu ortaya çıkar. Yani Hollandalı kızın ters evrimi koca bir hoax (Internetteki uydurmalar)’tır.

kurani_yirtan_mumya

Sonra cin (üç harfli) resimleri ortaya çıkar. Cinler, periler objektiflere gayet artistik pozlar vermişlerdir. Güzel de bir masal uydurulmuş; cin efendi mağarada görüntülenmiştir.

cin_resmi

Zaman geçer bu resmin de sanatsal bir çalışma olduğu, cinle, periyle, üç harfliyle alakası olmadığı ortaya çıkar.

Cin Amca

Bu iki resim öylesine ses getirir ki… Hoaxçılar cahil insanımızın diniyle, imanıyla oynamayı zevk haline getirirler. Artık hergün bir resim, video KIYAMET ALAMETİ, cin resmi, peri resmi diye ortaya çıkar olur. İnsanımız biyolojiye, tıbba, kimyaya, fiziğe rağmen böyle safsataları çok sever. Son dönemde de Arabistan’da bulunduğu söylenen dev iskelet, taşı kuyudan çıkarmaya niyetlenen ama yüzyıllardır bunu başaramayan akıllılarımıza musallat olur. Dev iskeleti çok sever hatta Kur’an’dan bir ayet ile bunu desteklerler.

Meşhur Dev İskelet

Bu resim cahillerle oynamayı seven medyamızda da yer bulur. Reyting kaygısıyla ilk sayfalara taşınır. Ardından yine gerçek ortaya çıkar. Bu resim www.worth1000.com sitesinde düzenlenen bir grafik tasarım yarışması için Chris MacAskill tarafından montajlanmıştır.

Dev İskelet Dev İnsanlar

Daha neler neler… Salatalığa asitle yazılan arapça yazılar, domatesi bistüriyle şekillendirenler, karganın gaklamasından medet, kanıt umanlar

Cinler, Kuran’ı yırtıp ters evrim geçirenler, dev iskeletler; zübükler, Menemen’de askerimizin başını mızrağa geçirenler, Şeyh Saitler, inanç sömürücüleri, soytarılar… Kuyumuza birileri hep taş atacaktır. Eğer kuyunuz yeterince derinse endişelenmeyin. Attıkları taşlar suda eriyip gidecektir. Ama dar bir kuyunuz varsa o halde sondajı ele almanın zamanı geçiyor demektir. Bu yalanlar sizin inancınızı güçlendiriyorsa -ya da yıkıyorsa- bilin ki başka yalanlar sizi inancınızdan edecektir. Akıl, mantık ve bilimle desteklenen inanç gerçek inançtır.

Sağlıcakla kalın.

Yesilcimen.com editörünce özgün olarak kaleme alınmıştır. Alıntılarınızda sitemizi kaynak gösteriniz.

296 Responses to “Dev İskelet, Kuran’ı Yırtan Kız ve Cin Resimleri”

 • furkan diyor ki:

  bence bu kız allahtan cezasını çekmiş

 • serhat diyor ki:

  arkadaşlar bunlara inanmayın bunlar saçma adam cini nasıl görmüşte nasıl resmini çekmiş anlamadm giti

 • sinan diyor ki:

  bence gerçek

 • isimsiz diyor ki:

  arkadaşlar kurana rabbime dil uzatan kötü söz söylüyenn mutlakaki başına bi iş gelirr bu hemen olmasadaa inanınki zamanlaaa ilerdee bieşy olurr vee resimdeki belki gercek kurana dil uzatıysa gelmiştir başınaa kuran rabbimin sözleri bizim yolumuzz dogru yolumuz vee insanların iskeleti bildigimiz kadarla duydumuzla benimde belkide sizinde eski insanlar boyu uzunmuş dimi amaa bide idyorumki bunlarlaa kafayı fazla takmıyalım kuran okuyalım süreleri ezberliyelim nefsimizi yenelim yenemiyosak kendi başımızaa bi ALLAH DOSTUNDAN YARDIM ALALIM VEE NAMAZZZ KILALIMM İNANINKİ HUZUR ORDAAA RABBİN HUZURUNA CIKIYOSUN VE ONUNLA KONŞUUYOSUN DERDİNİ ANLATIYOSUN ONAA YALVARIYOSUN

 • isimsiz diyor ki:

  HAAA BU ARADAA O RESİMDEKİ CİN RESMİNE SAKIN İNANMAYINN CÜNKÜ ÖYLE DEGİLLER ALLAHA EMANET OLUN İNŞŞ

 • betül diyor ki:

  arkadaşlar bunların gerçek olup olmaması neyi değiştirirki…yüce mevlanın tüm bunları yapmaya gücünün yettiği ve yeteceğinde hiç şüphe var mı.. bunlar gerçek değilse ki ben de inanmamakla birlikte,yine de mevlanın kudret sıfatını bir kez daha zikrederim..

 • ümit diyor ki:

  saçmalık başka bi şey değil..böyle şeylerle vakit harcamaya değmez ..neticede hepimiz YÜCE ALLAH a karşı görevlerimizi biliyoruz sorun yok unutmayınki kur-an da ilim öğrenin diyede ayet var biraz daha gerçekçi olalım …

 • Jeanny diyor ki:

  Cin gerçek deil bu arada kuranı yırtanı şimşek çarpar dev iskelet;bir iskelet 25 000 yıl yerin altında kalırsa öyle olur kömürden elmasa nasıl geçiyorsa

 • özge diyor ki:

  –benbunlara inanıyorum ama bazı şeyleri abartıyorlar–

 • ecrin diyor ki:

  ama cin gerçek görünüo

 • ecrin diyor ki:

  jeaany hakılısın galiba

 • gökhan diyor ki:

  cin gözle görünmezki gerçekse ispatlasınlar arkadaşlar yalandan şeayler uyduruyorlar arkadaşlar inanmayın

 • gökhan diyor ki:

  arkadaşlar böyle yalanlara inanmayın balmumu ile yapılmış size tavsiyem

 • eray diyor ki:

  arkadaşlar bunların hepsii yalan vede çok saçma kendinizii böle şeylerle yormayınn

 • sedefnur diyor ki:

  bence bu kız bu cezayı bu hapisaneyi hak etmiştir.ALLAH emrederse olur adablara göre davranır. ama cin konusunda biraz abartmış olabilirler…………..

 • Orhan Kemal diyor ki:

  Arkadaşlar siz anlamıyo musunuz? Bu evrim geçirmiş kız bir sanat galerisinde balbumundan yapılmış heykelciklerden başka birşey degil.Iskelet photoshop.Insanların cahilliğinden pirim yapmak için kullanıyo millet bunu siz hala kanıtını göre göre gerçek olabilir diyorsunuz dicek birsey bulamıyorum.Hem de Allah’a korkuyla değil sevgiyle kosucaksınız.Tıpkı anneniz babanız gibi.Yok aman cehenneme gitmeyim,aman basıma kötü birşey gelmesin diye Allah’a yalvarayım,bunlar yanlıs yol.Anneniz babanız neyse Allah’a da o duygularla kosmanız lazım belki daha yogun daha fazla ama korkuyla değil sevgiyle.saygılar

 • isimi lazım değil. diyor ki:

  Yaw bizim millete şaşıyorum.bu resimlere inanıyorsan nasıl inanıyorsun neye dayanarak inanıyorsun.hem herkes kuranı kerim hakkında yorum yapıyor.yorum yapanlara soruyorum siz arapça oukuyabilip anlayabiliyor musunuz.diyer yandan haberiniz olsun araplar suudi arabistan arapları bile kuranı kerimi çevirirken zorlanıyorlar.bizim bir kaç adam çevirmişler artık çeviren kendi pisikolojisine göre çevirmiş.ben bir kaç çeviriye baktım farklılıklar var neden var.inannın rastgele inanmayın sömrülmeyin.SEDEFNUR a soruyorum ALLAH emrederse olur.ALLAH böyle birşeyi emrettimi nerden biliyorsun.?Bana cevap verme kendine açıkla.

 • isimi lazım değil. diyor ki:

  Kuranı kerimi böyle saçma sapan reyting malzemelerine alet ediyorlar.bizim insanımıza yol dev gördüm de kimse size inanmaz.ama kuranı kerimde böyle yazıyor de sormadın inanır yeterki ilginç gelsin farklı gelsin .yaw dini böyle şeylere bulaştırmayın.insanların nançlarıyla oynanmaz.

 • melek diyor ki:

  bencede bukız kuranı yırttıve şimdide cezasını çekiyor arkadaşlar

 • bir acayip insanlar diyor ki:

  amma güldüm bunları okurken gerçekten böyle düşünen bir resme inanan insanlar var mı şaşıp kalıyorum özellikle son meleğin yazdığına gülmekten öldüm allah bizi doğru yoldan çıkarmasın herkesin kendi fikirleri var saygılıyız ama bu düşünceler cehaletten cahillikten başka bir şey değil cehalet en büyük düşmanımız Arabistan’da araba kullanan bayanlara kırbaç cezası veriliyor kuranda gerçekten böyle bir ayet var mı bu bir örnek nasıl görürsen öyle uygularsın yazılana nasıl baktığına bağlı insan macera arıyor başka bir şey değil kendileri de inanmıyor zaten :) )

 • asii1275 diyor ki:

  Bence bunların hepsi doğru.Ben cinlere de perilere de inanıyorum.Tabii KUR’AN-I KERİM’i yırtan kızın durumuna.Çok da iyi olmuş.ALLAH’a karşı gelenleri ALLAH’da böyle bir şekilde cezalandırır…….

 • aslı diyor ki:

  arkadaşlar bence hiçbiri doğru değil ve bunlara inanmayın tabihi kuranı kerimi yırtan, allah mutlaka cezasını verir ama şunu bilinki allah(rabbim) hiç bir kuluna acımasızca davranmaz işallah zizde bu kötülüğü yapmaz….

 • ftder diyor ki:

  bence bunlar gerçek ALLAH’a inanmayanlara ders olsun

 • hakan diyor ki:

  bence bu kız bir kutsal kitabı yırttığı için allahtan cezasını çekiyor

 • munzur diyor ki:

  cine çok benziyo bence cin olabilir

 • raşit diyor ki:

  şeyh said hariç diğer saydıklarınızın hepsi saçmalık, şeyh said’i gerçek tarihçilerden belgeleriyle öğrenin tavsiyem.

 • simge diyor ki:

  siz çok deliisiniz buna iananmıyorsanız Allahada da inanmıyorsunuz demektir

 • ahmet diyor ki:

  işte bakın! kurana veya allaha karşı çıkanın sonu budur

 • ali diyor ki:

  Arkadaşlar. Öncelikle yukardaki üç harfli resmi abartılı bi olay. İkinci olarak. Bu kur’an’ı yırtan kız konusunda şüpheliyim. Arkadaşımızın yaptığı açıklama gibi bir bal mumu heykelinden ibaret gibi geliyor bana. Öyle ki yazıda geçen bir konuda kızın annesinin kızı iğne ile öldürülmesini istediği. Madem kız canlı ise ve buna inananlar var ise bu kızın canlı hareket eden videosunu yada tv yayıyını artık neyse koyun yada bulun sonra bu şekil düşüncelere girin. Allah (c.c) bu kadar acımasız değildir. Evet her günahın bir cezası bu dünyada ve ahirette sorulacaktır. Siz bunlarla zaman öldürmek yerine nasıl ki annenize babanıza sevgi ile bağlısınız Allah (c.c) yıda o şekilde sevin. Hatta annenizi sevdiğinizden daha fazla sevin. Herşeyi yaratan yeri göğü yoktan var eden O’nu korkuyla değil. Sevgiyle sevin. Kimsenin dinimizi bu şekilde alet etmesine böyle düşünerek izin vermeyin. Ssevgilerimle.

 • demet diyor ki:

  arkadaşlar inanmayın yaaaa :)
  <3 <3 <3 <3 <3

 • demet diyor ki:

  hahaha :) :) :) :) :) :)

 • ... diyor ki:

  arkadaslar:) Allah’ım bize akıl vermis onu kullanın olurmu ? o bize iyiligi güzelligi önrmis..vahslgi degill.

 • emir diyor ki:

  walaha allah yapmış gerçekten ama bizim insanlarımız inamıyor bunlara ama hepsi gerçek

 • aslı diyor ki:

  yaaa ne komik bi karikatürler hahahahaha :D resmen saçma bi fotoğraf yani daha ne beklenir ki sizde bi alemsiniz yani inanmayın canım sizde cehenneme gittiniz sankide gördünüz cinler öyle olmaz kurandada yazıyor ayakları ters ve yeşil olur açın bakın

 • ayetullah diyor ki:

  doğru olabilir olmayadabilir ama bizler böyle yapmayalım yoksa ONLAR

  GİBİ oluruz

 • simge diyor ki:

  merhaba bence buna inanın arkadaşlar çünkü rabimin kitabına el değerse rabim insanları böyleolursunuz kuranı kerim rabimizden bize emanettironu yırtamayızhani en önemli şeyinizi kırmadan yırtmadan bakarsınız ya işte kuranı kerimede öyle bakmalıyız

  not:kuranı kerim okunmak için atıp yırtmak için değil

 • simge diyor ki:

  allahın dediği herşeye inanılır

 • none diyor ki:

  YA bi kere bizm teknolojimiz o 3 harfili varlıkları yakalamaya yetmez yetse bile ole bişey olamaz.Zaten bu teknoloji yukseldikçe bu tür konulara girişim daha cok artıyo boylece dinimiz yerlerde suruklenio yani bunlara brz dikkat etmeliyz

 • burcu diyor ki:

  simge söylediğin ne kadar mantıksız..ne demek bunlara inanmıosanız ALLAHADA inanmıosunuzdur…kebnndi adıma konuşuyım şükrüler olsunki rabbime inancım sonsuzdur bunlara inanmıorum değil inanıorum fakat eve bazen insanlar abartıp insanların kafalarını kurcalıyabiliolar ama bu böle olmamalı..doğru zaten bizim kitabımızda yazıo merak ettiğiniz herşeyin cvabı onda saklı..

 • Fadıl diyor ki:

  CEHALETİN SONU RÜSVANDIR BU KADAR YALANDAN SONRA BU KADAR KANITTAN SONRA O OLAYLARA İNANMAK APTALLIK DOĞRUSU ALLAH BİZİ CAHİLLEDEN VE ŞEYTANIN ŞERRİNDEN KORUSUN

 • Fadıl diyor ki:

  İNSANLAR TEKNOLOJİYLE NELER YAPABİLİR BUNLAR NE Kİ !!!!!!!!

 • frankenştain diyor ki:

  bunlar gerçkse bende zombiyim aga :) insanoğlu daha hiç bişi bilmikii

 • ilayda diyor ki:

  beenncce hiçsama değil

 • dilan diyor ki:

  hepsi batıl inanç

 • kadir diyor ki:

  arkadaşlar elhamdülillah müslümanız kur anı yırtan kızın o hali gerçek. gerçek olmamış olsa diyanet işeri konuya açıklık getirir.gerçek veya değil diyanet böyle konularda pasif kalıyor.3 harflilere gelince onlar insanlara görünmezler binde bir kişi görebilir.o fotoğraflar gerçek değil onların başka işi yok kameraya poz mu veriyorlar

 • kadir diyor ki:

  bir de arkadaşlar millet olarak genel de cahil bir milletiz. bunu üzülerek söylemek istiyorum

Yorumlarınız Değerlidir

Ara