Etiket ‘Kuranı Yırtan Kız Resmi’

Cehalet diz boyu. Ne dizi gırtlağımıza kadar cehalete batmışız. Bilime inanmak yerine böyle uydurmaların peşinden gözü kapalı gidiyoruz. Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı(!) taşı çıkaramıyor. Bundan birkaç yıl önce annesine kızıp Kur’an’ı yırtan kızın ibretlik görüntüsü forumlara düşmüş, ardından e-maillerle bu görüntü yayılmış ve resmi gören çoğu kişi buna inanmıştı. Şaşmamak gerekir. Bilimden öyle uzak bırakılmış bir toplumuz, bilimin ışığına değil böyle uydurmalara inanmaya o kadar meyilliyiz ki…

Bu uydurmalardan biri şöyleydi: Müzik dinleyen bir genç kızın annesi Kur’an okur. Buna sinirlenen genç kız Kur’an’ı yırtar. Akabinde çok hızlı bir ters evrime uğrayarak fareleşir. Ecüş bücüş şöyle olur:

Kuranı Yırtan Kız Hızlı Bir Ters Evrim Geçirir

Zaman geçer, bu resmin İngiltere’de bir müzedeki balmumu heykellerden biri olduğu ortaya çıkar. Yani Hollandalı kızın ters evrimi koca bir hoax (Internetteki uydurmalar)’tır.

kurani_yirtan_mumya

Sonra cin (üç harfli) resimleri ortaya çıkar. Cinler, periler objektiflere gayet artistik pozlar vermişlerdir. Güzel de bir masal uydurulmuş; cin efendi mağarada görüntülenmiştir.

cin_resmi

Zaman geçer bu resmin de sanatsal bir çalışma olduğu, cinle, periyle, üç harfliyle alakası olmadığı ortaya çıkar.

Cin Amca

Bu iki resim öylesine ses getirir ki… Hoaxçılar cahil insanımızın diniyle, imanıyla oynamayı zevk haline getirirler. Artık hergün bir resim, video KIYAMET ALAMETİ, cin resmi, peri resmi diye ortaya çıkar olur. İnsanımız biyolojiye, tıbba, kimyaya, fiziğe rağmen böyle safsataları çok sever. Son dönemde de Arabistan’da bulunduğu söylenen dev iskelet, taşı kuyudan çıkarmaya niyetlenen ama yüzyıllardır bunu başaramayan akıllılarımıza musallat olur. Dev iskeleti çok sever hatta Kur’an’dan bir ayet ile bunu desteklerler.

Meşhur Dev İskelet

Bu resim cahillerle oynamayı seven medyamızda da yer bulur. Reyting kaygısıyla ilk sayfalara taşınır. Ardından yine gerçek ortaya çıkar. Bu resim www.worth1000.com sitesinde düzenlenen bir grafik tasarım yarışması için Chris MacAskill tarafından montajlanmıştır.

Dev İskelet Dev İnsanlar

Daha neler neler… Salatalığa asitle yazılan arapça yazılar, domatesi bistüriyle şekillendirenler, karganın gaklamasından medet, kanıt umanlar

Cinler, Kuran’ı yırtıp ters evrim geçirenler, dev iskeletler; zübükler, Menemen’de askerimizin başını mızrağa geçirenler, Şeyh Saitler, inanç sömürücüleri, soytarılar… Kuyumuza birileri hep taş atacaktır. Eğer kuyunuz yeterince derinse endişelenmeyin. Attıkları taşlar suda eriyip gidecektir. Ama dar bir kuyunuz varsa o halde sondajı ele almanın zamanı geçiyor demektir. Bu yalanlar sizin inancınızı güçlendiriyorsa -ya da yıkıyorsa- bilin ki başka yalanlar sizi inancınızdan edecektir. Akıl, mantık ve bilimle desteklenen inanç gerçek inançtır.

Sağlıcakla kalın.

Yesilcimen.com editörünce özgün olarak kaleme alınmıştır. Alıntılarınızda sitemizi kaynak gösteriniz.

Ara