Samsunun Yardım Eli Pakistana Uzanıyor haberi, son dakika haberleri.

Samsunun Yardım Eli Pakistana Uzanıyor Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ”Pakistan’daki insanların sadece tıbbi yardıma ihtiyaçları yok. Buradan giden arkadaşların sıcak kalplerine de ihtiyaçları var” dedi.

Sağlıklı Yaşamı Destekleme Merkezi’nin (SAYMER) Pakistan’a sel ve deprem felaketinden sonra Başbakanlığa bağlı TİKA’nın önderliğinde yapılan yardım köprüsüne Samsun da katıldı.

Samsun’dan gönüllü 16 kişiyle Pakistan’a gidecek olan SAYMER üyeleri, Samsun İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve Samsun Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Günaydın’a veda ziyaretinde bulundu.

“TIBBİ YARDIM YETERLİ DEĞİL”

Ziyarette konuşan Kasapoğlu, ”Şu anda ben biliyorum ki SAYMER olarak benim arkadaşlarım daha önce sadece Pakistan değil diğer uzak ülkelere de aynı yardımı yaptılar. SAYMER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nimet beyden duyduğum ‘o kadar çok talep var ki sıra anca bize geldi’ sözleri beni çok etkiledi. Gerçekten Türk milletinde hamiyetperver insanların ne kadar çok olduğunu görüyoruz. Çünkü biz Kurtuluş Savaşı’ndan çıktığımızda onlar da elinde, eteğinde ne varsa bize yardım etmişlerdi. Demek ki biz Türk insanı olarak kardeş ülke Pakistan’ı çok önemsiyoruz. Biz sıraya anca girebilmişiz. Ben bu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Pakistan’daki insanların sadece tıbbi yardıma ihtiyaçları yok. Buradan giden arkadaşların sıcak kalplerine de ihtiyaçları var” diye konuştu.

SAYMER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Nimet İğci ise Pakistan DOW Üniversitesinden aldıkları davet sonucu, gönüllü üyelerden oluşan 16 kişilik ekiple 21-29 ocak 2011 tarihleri arasında Pakistan’ın Karaçhi bölgesinde selden etkilenen 2 ayrı yerde sağlık hizmeti sunacaklarını belirtti.

Ekipte kadın doğum uzmanı, çocuk cerrahisi uzmanı, kulak-burun’boğaz uzmanı, cildiye uzmanı, kardiyoloji uzmanı, enfeksiyon hastalıkları uzmanı, aile hekimleri, diş hekimleri ve hemşire bulunduğunu kaydeden İğci, ”Yaptığımız bütün faaliyetlerde gönüllülük ve karşılık beklememek esastır. Bu anlamda hedefimiz tüm dünya insanlığına hizmet etmektir. Bütün faaliyetlerimiz, Türkiye adına ve insanlık adına gerçekleştirilmektedir. Bütün gönüllülerimiz bu sorumluluk ve bilinçle hareket etmektedir” dedi.

Güncel haberler ve resimler farklı Internet mecralarından derlenir. Eğer bir telif hakkı veya tekzip şikayetiniz varsa lütfen iletişim bölümünden ilgili adresle birlikte başvurunuz. Şikayetiniz 12-72 saat içerisinde değerlendirilecektir.

Yorumlarınız Değerlidir

Ara